Tym razem w akcji zobaczymy w zasadzie tylko drużynę występującą w ramach rozgrywek U14M WOZKosz. W weekend będą mieli okazję zmierzyć się z drużyną z południa Warszawy – UKS KAK Ursynów – i to aż dwukrotnie. Tym samym nadrobią zaległości, jakie powstały jeszcze na początku października.
Rozgrywki WOZKosz
Powiedzmy sobie szczerze. Jako drużyna Musimy brać udział w takich spotkaniach. Jest to wynikową tego, w jaki miejscu nasza drużyna z rocznika 2011 była w poprzednim roku. A była dosłownie… no, nie było jej. To dlatego na starcie obecnego sezonu musimy rozgrywać kolejne mecze, które nie do końca mają sens.
Ładunek emocji w tym meczu był taki, że możnaby nim obdzielić kilka innych. Te udzieliły się naszym chłopcom, którzy poradzili sobie z tym faktem jak umieli. Jednym poszło lepiej, innym gorzej. Najważniejsze, że drużyna trzymała się razem i potrafiła wyszarpać zwycięstwo z rąk Polonistów. Oby więcej takich spotkań.
Tak już prawdopodobnie będzie przez cały pierwszy etap rozgrywek WOZKosz. Nasza drużyna w roczniku 2011 musi swoje pograć, by zakwalifikować się do grona najelepszych na Mazowszu i wreszcie zacząć brać udział w meczach, które faktycznie sprawdzą ich postępy. Mecz z Akademią z Komorowa z pewnością takim sprawdzianem nie był.
Dość nietypowa zapowiedź, bo nie dotyczy wyłącznie weekendu. Chłopcom z rocznika 2011 nagromadziło się trochę meczów do rozegrania i w najbliższym czasie zabiorą się za „odrabianie zaległości”. W sześć dni zagrają aż trzy spotkania. Chłopaki z rocznika 2010 idą na ten moment zgodnie z terminarzem i czeka ich do rozegrania […]
Było odrobinę trudności na początku, może jakaś trema, czy coś w tym stylu, ale potem już wszystko zaczęło się układać po naszej myśli. Było bardzo dużo dobrych akcji, zaangażowanie oraz solidna jak na klasę przeciwnika obrona, która dała nam sporo dodatkowych posiadań piłki.
Pierwszy mecz sezonu WOZKosz okazał się dla naszych reprezentantów niezwykle udany. W starciu z Jagiellonką Warszawa nawet przez chwilę nie było mowy o jakiejś zaciętej rywalizacji. Sprawy wyjaśniły się niezwykle szybko, ale tak zwyczajnie musiało być, bo pierwszy etap sezonu 2023/24 to tylko przygrywka do tego, co nastąpi później.
Wracamy do dobrego zwyczaju zapowiadania wydarzeń, jakich będziecie uczestnikami, czy świadkami podczas nadchodzącego weekendu. Tym razem na parkiet wyjdą chłopcy z roczników 2010 (cykl U14M WOZKosz), 2011 (cykl U13M WOZKosz, a nasze towarzystwo z rocznika 2013 zaprezentuje się na turnieju Just Sport Event w Zambrowie.
Za nami dwa obozy koszykarskie i dwadzieścia dni wytężonej pracy okraszonej integrają towarzystwa. Za chłopakami turnieje kontrolne w Wieliszewie i Oświęcimiu. Przed nimi kolejny w Mrągowie. Wszystko to po to, żeby przygotować się do kolejnego sezonu rozgrywek WOZKosz, które dla obu drużyn wystartują za niecałe dwa tygodnie.
Raz było lepiej, raz gorzej. Były momenty, że ręce same składały się do oklasków i takie, w których nikt, łącznie z trenerem Tomkiem Wiśnikiem, nie wiedział co się dzieje z naszą drużyną. Tak to już z nimi bywa, zwłaszcza w meczach, w których rywalizacja toczy się punkt za punkt. Są […]