TRENERZY

TOMASZ WIŚNIK. Absolwent warszawskiej AWF, trener II klasy, założyciel i główny trener w UKS Białołęka. W latach 2016-2019 głosami trenerów czterokrotnie wybierany najlepszym trenerem młodzieżowym na Mazowszu. Dzięki jego pracy niewielki klub UKS Białołęka nie jest anonimowy dla nikogo, kto interesuje się polską koszykówką młodzieżową. Dzięki jego pracy z Szkoła Podstawowa nr 344 dwukrotnie zdobyła brązowe medale Mistrzostw Polski, a „krążki” Warszawskiej Olimpiady Młodzieży trudno zliczyć. Drużyny ligowe UKS Białołęka należą zawsze do ścisłej czołówki w rozgrywek wojewódzkich. Wychowankowie trenera Wiśnika w rywalizacji klubowej potrafili awansować do półfinałów, a nawet finałów Mistrzostw Polski, kończąc rywalizację na piątym (rok 2015) oraz czwartym miejscu (rok 2017). W wyniku sukcesów dwóch z nich, Damian Skowroński i Jakub Gomułka, zostało powołanych do kadry narodowej.

Kadrę szkoleniową w UKS Białołęka uzupełniają trenerzy: Dorota Dłużewska, Jakub Hudak oraz Marcin Krysiak.