Z reprezentantami Ostrołęki wygrywamy po raz drugi w tym sezonie. Obraz gry nie wyglądał co prawda tak, jak życzyłby sobie tego trener Tomasz Wiśnik, ale wygrana dość znaczna i wszyscy chłopcy zagościli na parkiecie, więc można powiedzieć, że wyjazd udany 😉
Rozgrywki WOZKosz
W najbliższy weekend na mazowieckich parkietach zobaczymy dwie z trzech naszych drużyn reprezentujących Klub w rozgrywkach WOZKosz. Chłopcy z rocznika 2011 wybiorą się w podróż do Ostrołęki. Ich młodsi koledzy rozegrają na Bielanach ostatni z trzech turniejów w ramach cyklu U11M.
O dominacji tym razem mowy być nie mogło, w każdym razie nie w pierwszej połowie. Poloniści zażarcie bronili swojego parkietu, więc i naszej drużynie nie grało się tak łatwo, lekko i przyjemnie, jak przed kilkoma tygodniami na hali BOS. Ich gra, zwłaszcza w pierwszej połowie, pozostawiała wiele do życzenia.
Oby takie spotkania zdarzały się naszym reprezentantom naprawdę rzadko. W sobotnim starciu z UKS „Jedynka” Marki próżno było szukać z ich strony regularnego zaangażowania i ciekawych zagrań. Nasi podopieczni po obu stronach parkietu popełnili za dużo błędów, by móc walczyć w tym starciu o zwycięstwo.
Obecnie w różnych cyklach rozgrywkowych biorą udział już trzy nasze drużyny. Do tego dochodzi udział w turniejach, gdzie prócz wymienionych grają przecież nasze fantastyczne dziewczyny. Krótko mówiąc informacji nt. naszych meczów zrobiło się naprawdę sporo. Stąd nieco inne podejście do tematu niż dotychczas.
Chłopcy reprezentujący nasz Klub w rozgrywkach U11M WOZKosz (rocznik 2012 i młodsi) w turnieju rozgrywanym na swojej hali prezentowali się świetnie. Agresywnie bronili i bardzo skutecznie wyprowadzali kolejne ataki. Tej samej energii i zaangażowania zabrakło niestety podczas niedzielnych zmagań.
W młodzieżowej koszykówce już tak bywa, że jedna drużyna jest wyraźnie lepsza od drugiej. Żaden powód do zadowolenia dla jednych, ani ujma dla drugich. Przed dzieciakami jeszcze długa droga i nigdy nie wiadomo jak się sprawy potoczą. Tym razem od kolegów z Komorowa byliśmy wyraźnie lepsi.
Za chłopcami z rocznika 2010, którzy reprezentują nasz Klub w rozgrywkach U13M WOZKosz, kolejne udane spotkanie. W każdym razie od strony wyniku. Nie był to jakiś wielki mecz naszych podopiecznych. Były dobre momenty, ale sporo elementów naszej gry – zwłaszcza skupienie i czytanie gry – pozostawiało wiele do życzenia.
Po wyjazdowym meczu w Płocku tym razem czeka nas obrona własnego parkietu. Rywalem chłopców z rocznika 2010 będą rówieśnicy z Piaseczna. Z drużyną tą mierzymy się regularnie w tym roczniku. W poprzednim sezonie byliśmy od nich wyraźnie lepsi, jednak rok to dużo czasu i wiele może się zmienić.
Chłopcy z rocznika 2012 w swoje rozgrywki weszli jak burza. Dosłownie! Podczas organizowanego przez nasz klub turnieju z udziałem Energa Basket Warszawa oraz Legii Warszawa zwyczajnie nie było na nich mocnych. W obu starciach nasi podopieczni odnieśli zdecydowane zwycięstwa.