Nasze drużyny w zasadzie rozpoczeły już sezon, do tego każda bardzo udanie. Chłopcy z roczników 2010, 2012 oraz 2013 w organizowanych przez WOZKosz turniejach przedsezonowych spisali się bardzo dobrze. Każda z drużyn wywlaczyła amas do najwyższej dywizji w swoim roczniku. Oznacza to, że teraz…
Rozgrywki WOZKosz
Jako gospodarze turnieju nasi chłopcy i dziewczęta z rocznika 2013 pokazali się z jak najgorszej strony… będąc wyjątkowo mało gościnnymi 😉 Ku ogólnej radości nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie pięć rozegranych spotkań. Imponowali bardzo fajną obroną i pozaskalową wręcz walecznością.
Nasz grupa Młodziaków potrafi zaskoczyć. Tym razem zaskoczyli nas doskonałą postawą w najważniejszych meczach turnieju przedsezonowego w Brwinowie. Po bardzo fajnej grze przeciwko reprezentantom Gim92 Ursynów trafili do finału, a tym samym wywalczyli awans do najwyższej dywizji rozgrywek WOZKosz.
Nasza najstarsza drużyna ma za sobą pierwszy test. Wypadł całkiem nieźle. Plan na rozgrywany w Pruszkowie Memoriał Dziugieła był prosty: potwierdzić swoją pozycję z poprzedniego sezonu, zająć jedno z trzech pierwszych miejsc, a co za tym idzie awansować do najwyższej dywizji rozgrywek mazowieckich.
Drugi rok z rzędu sezon ligowy na hali BOS rozpoczynamy Białołęckim Turniejem Koszykówki „Białołęka Cup”. Tym razem na parkiecie zobaczymy naszych wychowanków z rocznika 2013 i młodszych. To będą trzy dni fantastycznych emocji i przedniej zabawy, a wszystko na hali BOS przy ul. Światowida.
Chłopcy z rocznika 2012 są naszą pierwszą drużyną, która przystąpiła w tym sezonie do oficjalnych zawodów. Goszcząc w Oświęcimiu wzięli udział w VI Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim. Jesteśmy tam jako klub po raz trzeci i po raz trzeci bawiliśmy się świetnie.
Trener Tomek Wiśnik w jakimś wywiadzie stwierdził, że przed sezonem 2023/24 liczył na pierwszą ósemkę na Mazowszu. Chłopaki z rocznika 2011 – ku ogólnej radości – odrobinkę go zaskoczyli. W ciągu ostatnich kilku tygodni byli w Krakowie, Stargardzie i Białystoku. I faktycznie załapali się do pierwszej ósemki… ale w Polsce!
Te kilka dni z życia naszego Klubu bezdyskusyjnie bedzie zdominowane występami naszych chłopaków z rocznika 2011, którzy uczestniczą od środy w finałowym turnieju Mistrzostw Polski. Nie oznacza to jednak, że nic więcej się już u nas nie dzieje. Wręcz przeciwnie!
To już jutro! Chłopaki z rocznika 2011 jada do Białegostoku, żeby wziąć udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski. Po raz trzeci nie będą faworytem. Właśnie dlatego wierzymy, że po raz trzeci zrobią sobie i nam jakiś totalnie niesamowity prezent! Nikt tak jak oni nie potrafi robić za „czarnego konia”!
Powiedzmy sobie jasno. Komorowianie, szósta drużyna poprzednich Mistrzostw Polski, jest od naszych chłopaków drużyną zwyczajnie dużo, dużo lepsza. Więksi, może szybsi, na bank dużo bardziej doświadczeni. W normalnych okolicznosciach mecz skończyłby się pewnie w okolicach -30. Okoliczności normalne jednak nie były.