U13M: OŚWIĘCIM ZDOBYTY!

Nasi reprezentanci z rocznika 2011 prowadzeni przez trenera Tomka Wisnika wygrali V Ogólnopolski Turniej Koszykówki w Oświęcimiu. W drodze po złoto pokonali szóstą drużynę poprzedniego sezonu rocznika 2011 na Mazowszu oraz czołówkę ekip z rejonu Małopolski. To bardzo dobrze wróży na nadchodzący sezon.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak w kolejnych tygodniach i miesiącach chłopcy będą pracowali. Tutaj nie ma kompromisów. Albo się pracuje i cały czas robi postępy, albo spoczywa na laurach, czyli w praktyce cofa, bo świat koszykówki cały czas idzie do przodu i na nikogo nie czeka!
Wróćmy jednak do wydarzeń z zakończonego w niedzielę turnieju w Oświęcimiu.

? PIĄTEK. Chłopcy zaczeli od rozgrywek grupowych, gdzie choć prezentowali się co najwyżej średnio. Dzięki zaangazowaniu wygrali dwa swoje mecze – jeden bardzo wysoko – więc były powody do zadowolenia. Styl pozostawiał jednak wiele do życzenia. Towarzystwo ani myślało realizować tego, czego uczyło się jeszcze niedawno na obozie w Łomży. Wygrały talent i ciężka praca, ale myślenie zbyt często robiło sobie wolne.
UKS Białołęka vs. KS PLOSKYRIV UA 46:38
UKS Białołęka vs. TS WISŁA Kraków 70:27
.
? SOBOTA. Początek dnia to ostatni mecz grupowy. Nie były to zbyt trudne zawodny, więc trener Wiśnik dał dużo czasu rezerwowym, często młodszym rocznikowo chłopakom. Takie sytuacje mają ogromne znaczenie dla ich rozwoju i nabrania pewności siebie.
UKS Białołęka vs. MUKS 1811 UNIA Tarnów 70:20
Koniec rozgrywek grupowych oznaczał przejście od fazy pucharowej. W pierwszej rundzie nasza drużyna miała się zmierzyć z szóstą ekipą na Mazowszu z poprzedniego sezonu, Energa Basket Warszawa. Tylko sobie znanym sposobem nasze towarzstwo weszło na zupełnie inny poziom gry. Ich akcje stały się bardziej koszykarskie, a obrona… No wystarczy spojrzeć na wynik końcowy. Ręce same składały sie do oklasków, bo i naprawdę było co oklaskiwać.
ĆWIERĆFINAŁ: UKS BIAŁOŁĘKA vs. ENERGA BASKET WARSZAWA 71:17
.
? NIEDZIELA. Półfinał i finał każdych rozgrywek, to zawsze wielkie emocje. Tutaj emocjonowali się i chłopaki i trener i nasi przybyli do Oświęcimia Rodzice – SZACUN WIELKI TOWARZSYSTWO!!! Pierwszy z wspomnianych meczów okazał się formalnością. Chłopaki nadal prezentowali wysoką formę, a to przełożyło się na bardzo solidne zwycięstwo. Miejsce w Finale było nasze! Pozostał jeszcze jeden mały krok do złota. Jest to jednak krok, przy którym najczęściej uginają się nogi. W finale czekali na nas reprezentanci Wieliczki – najlepsza drużyna poprzednich rozgrywek rocznika w okręgu krakowskim. Chłopcy podeszli do meczu z respektem do przeciwników, ale szybko złapali właściwy rytm. Robili swoje po obu stronach parkietu i wygrali najważniejsze starcie turnieju róznicą 13 punktów. Rzecz jasna radości nie było końca!
PÓŁFINAŁ: UKS BIAŁOŁĘKA vs. UKS SP 27 KATOWICE 82:27
FINAŁ: UKS REGIS WIELICZKA vs. UKS BIAŁOŁĘKA 38:51


Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??