U11M “FUN”: PRZEGRANA NA KONIEC SEZONU

No ten mecz to naszym chłopakom najlepiej nie wyszedł. Zaczęli wybornie. Pierwsze piętnaście minut dawało spore nadzieje. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 4 punktami (12:8). Niestety w ostatnich pięciu minutach drugiej kwarty chłopcy nieco zgubili rytm.

W połowie spotkania przegrywaliśmy przez to różnicą 6 punktów (21:27). Nie wydawało się to takim problemem biorąc pod uwagę doskonałą postawę naszych młodych reprezentantów z początku meczu. Wszystko było do nadrobienia. Niestety w trzeciej odsłonie nasi podopieczni zagrali wręcz fatalnie. Liczne błędy w ataku, głównie próby indywidualnego zagrania kolejnych akcji generowały kolejne straty posiadania. Coraz gorsza obrona i słaba walka o piłki spadające z tablicy po rzutach rywali okazały się kluczowe dla przebiegu meczu. Reprezentanci Marek szybko nam “odjechali” w zasadzie znikając z pola widzenia.

Na szczęście porażka nie zmieniła już niczego w układzie tabeli. Nasi chłopcy zajęli 3. miejsce w rozgrywkach U11M “Fun”. Cieszy nas ich wyraźny rozwój na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Treningi, udział w lidze oraz czas spędzony na turnieju w Bydgoszczy dały nam sporo radości, trochę sukcesów, ale przede wszystkim ogromną ilość doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Należy pamiętać, że część chłopców nie trenuje koszykówki nawet od roku, a ci którzy mieli z nią styczność wcześniej nie grali w rozgrywkach tej rangi.

Przed nami ostatnie treningi – najbliższy w piątek o godz. 18.30, kolejny w poniedziałek o 16.30 – a zaraz po zakończeniu roku szkolnego jedziemy na obóz sportowy, gdzie nadal, prócz wypoczynku i zabawy, będziemy uczyć się koszykarskiego rzemiosła i szykować do kolejnego sezonu, mamy nadzieję równie udanego jak ten właśnie zakończony.

Nie wymięka! Białołęka‼️??