KOSZYKARZE Z SP344 WICEMISTRZAMI MAZOWSZA W KOSZYKÓWCE 5×5!

Piękna historia zmagań szkolnych naszych chłopaków z rocznika 2010 dobiegła końca… Ale cóż to jest za koniec! Po mistrzostwie Warszawy wywalczonym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy zyskali prawo udziału w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. I do kolekcji wpadło SREBRO!

Do Mińska Mazowieckiego, gdzie rozgrywany był turniej Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, pojechali:
Trener: Tomasz Wiśnik
Skład: Maurycy Bóbski (kapitan), Adam Kwiatek, Maciej Topyła, Kacper Kopeć, Szymon Krysiak, Felek Pruski, Igór Wróbel, Staszek Kuzioła, Michał Dałkowski, Patryk Masłowski, Szymon Jenoch oraz Kuba Pszenicki.
.
🏀 Na początku była grupa, a tam niezwykle wymagający przeciwnicy z miejscowości Wsola oraz z Mińska Mazowieckiego.
.
Rywalizację otworzyło starcie z tymi pierwszymi. Początek konfrontacji był dla naszej drużyny niezwykle obiecujący. Po dwóch kwartach wyraźnie prowadziliśmy. 15-punktowa zaliczka okazała się jednak zbyt małą, aby do końca starcia spokojnie kontrolować wynik. Mało tego. Tuż przed końcem czwartej kwarty przeciwnicy doprowadzili do remisu. Na szczęście reprezentanci SP344 dali radę się pozbierać i w końcówce zrobili co należy zapisując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo.
.
Drugi mecz grupowy to mecz z SP5 z Mińska Mazowieckiego. Ta drużyna nie była w stanie już tak zagrozić naszym wychowankom, ale jednak trzeba się było trochę namęczyć, żeby wyjść ze starcia zwycięsko. Drugie zwycięstwo dało nam pierwsze miejsce w grupie. Teraz czekał nas półfinał.
.
🏀 Rywalizację w fazie pucharowej rozpoczęliśmy od półfinału, gdzie naszymi przeciwnikami byli reprezentanci SP4 z Mińska Mazowieckiego. Był to zdecydowanie najłatwiejszy mecz turnieju, a nasze zwycięstwo nawet przez chwilę nie podlegało dyskusji.
.
🏀 Finał to już była zupełnie inna historia. Za przeciwników w tym meczu mieliśmy reprezentantów Pruszkowa. I to był naprawdę trudny przeciwnik. W mecz nasi chłopcy weszli z energią. Pierwsza kwarta układała się z początku pod ich dyktando, ale ostatecznie zakończyła się remisem. Kolejne odsłony niestety stały już pod znakiem lepszej gry naszych rywali, którzy w każdej z trzech pozostałych do zakończenia starcia kwart potrafili zdobyć o te kilka punktów więcej, a co za tym idzie wygrali zawody. Największym problemem dla naszych chłopców były zwyczajnie “gabaryty” przeciwników. W zasadzie to nic nowego. Na tym etapie rozwoju koszykarskiego, kiedy technika i umiejętności nie stoją jeszcze na odpowiednio wysokim poziomie, jest to argument, na który ciężko znaleźć odpowiedź. Nie ważne! Nasza odpowiedź kiedyś nadejdzie!
Teraz ważne jest co innego.
Nasi wychowankowie, REPREZENTANCI SP 344 zostali WICEMISTRZAMI MAZOWSZA w rozgrywkach szkolnych!!!🏆🥈
.
Pozostaje pogratulować trenerowi Tomkowi Wiśnikowi oraz jego podopiecznym. Kolejna wielka sprawa, wielki sukces i powód do prawdziwej dumy!…
I tradycyjnie powód do jeszcze bardziej wytężonej pracy! 😉
Białołęka nadal rządzi!
Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??