CHŁOPAKI ROCZNIK 2012: PODSUMOWANIE SEZONU

W ramach podsumowania sezonu 2022/23 zapraszamy do poczytania, co też w te dziesięć miesięcy zwojowali nasi chłopcy z rocznika 2012. To były ich pierwsze koszykarskie kroki i przez cały rok jednak głównie trenowali, jednak na nudę podczas ich zmagań z pewnością nie mogliśmy narzekać.

Nasz klub to obecnie dobrze ponad setka trenujących osób – dziewczynek i chłopców. Oczywiście nie wszyscy pracują na tej samej intensywności. Są grupy bardzo zaangażowane. Te uczestniczą w rozgrywkach WOZKosz, jeżdżą na kolejne turnieje i intensywnie pracują nad poprawą swoich umiejętności. Mamy jednak i takie, które koszykówkę i nasze treningi traktują wyłącznie w kategoriach dobrej zabawy. Występy tych dzieci ograniczają się do uczestnictwa w naszej klubowej lidze „All Star Białołęka” i uwierzcie nam, takie grupy są dla nas równie ważne.

CHŁOPCY ROCZNIK 2012

🏀 Trenerzy: Tomasz Wiśnik, Dorota Dłużewska
🏀 Skład: Mateusz Błoński, Oliwier Czata, Mikołaj Duda, Michał Foder, Konstantsin Horbach, Oskar Kowalik, Sergiusz Kowalski, Dawid Łochina, Dawid Nguemo-Skorupa, Franciszek Olszewski, Jerzy Pietrzak, Wojciech Popik, Filip Szydlik, Mikołaj Wilczyński, Adam Zając, Wojciech Zając, Mikołaj Żerkowski.
🏀 Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy powyżej, nasi najmłodsi reprezentanci zajmowali się w tym roku głównie treningami. Najlepsi chłopcy z roczników 2012 i 2013 co jakiś czas dołączali do swoich starszych kolegów (głównie z rocznika 2011) mając dzięki temu okazję „ogrania się” w meczach ligowych WOZKosz. Prawdziwy sprawdzian ich możliwości miał jednak dopiero nadejść.
🏀 W lutym wystartowały rozgrywki WOZKosz dla rocznika 2012, czyli tzw. Cykl U11M. Drużynę zbudowaliśmy w oparciu o rocznik 2012, ale w składzie zagościło również kilku młodszych chłopców, nawet z rocznika 2014! W ośmiu rozegranych spotkaniach nasi podopieczni zanotowali 6 zwycięstw oraz 2 porażki. Dla nas zdecydowanie ważniejsze od wyników było jednak to, aby całe to towarzystwo zobaczyć i sprawdzić w „warunkach bojowych”. Każdy mecz był gigantycznym materiałem i pozwolił nam we właściwy sposób sterować programem szkolenia.
🏀 Towarzystwo z rocznika 2012 nie miało zbyt wielu okazji do wyjazdów na kilkudniowe turnieje. Jedyny jaki rozegrali „samodzielnie” był Turniej Wiosny rozgrywany w czerwcu na zakończenie sezonu ligowego. Rywalizację w nim panowie zakończyli z bilansem 2-1 zajmując ostatecznie solidne 2. miejsce.
🏀 Nasi podopieczni z rocznika 2012 (i młodsi) co do zasady prezentowali się w tym roku na boisku całkiem dobrze. Przed każdym z nich – co oczywiste – jeszcze masa pracy, ale z pewnością obserwujemy grupę naprawdę fajnych i charakternych „młodziaków”. Dobrze przepracowany obóz w Łomży pozwoli nam zmontować z nich ciekawą ekipę zdolną do rywalizacji z każdym przeciwnikiem.

Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??