CHŁOPAKI ROCZNIK 2010: PODSUMOWANIE SEZONU

Koniec roku szkolnego, czy w tym przypadku może raczej początek wakacji, to czas podsumowań. My ze swojej strony postanowiliśmy również w kilku słowach opisać to, czego świadkami byliśmy przez ostatnie dziesięć miesięcy. W poniższym tekście “na warsztat” bierzemy chłopców z rocznika 2010 

Nasz klub to obecnie dobrze ponad setka trenujących osób – dziewczynek i chłopców. Oczywiście nie wszyscy pracują na tej samej intensywności. Są grupy bardzo zaangażowane. Te uczestniczą w rozgrywkach WOZKosz, jeżdżą na kolejne turnieje i intensywnie pracują nad poprawą swoich umiejętności. Mamy jednak i takie, które koszykówkę i nasze treningi traktują wyłącznie w kategoriach dobrej zabawy. Występy tych dzieci ograniczają się do uczestnictwa w naszej klubowej lidze „All Star Białołęka” i uwierzcie nam, takie grupy są dla nas równie ważne.

CHŁOPCY ROCZNIK 2010

🏀 Trener: Tomasz Wiśnik🏀 Skład: Maurycy Bóbski, Szymon Jenoch, Szymon Krysiak, Adam Kwiatek, Patryk Masłowski, Michał Modzelewski, Bartłomiej Ogonek, Feliks Pruski, Jakub Pszenicki, Hlib Shpyrko, Oliwier Siudut, Tomasz Szymańczak, Maciej Topyła, Jakub Wojda, Igor Wróbel.
🏀 To nasza najstarsza i najbardziej zaawansowana grupa treningowa. Za nimi trzeci pełny sezon gry na poziomie ligowym. Rywalizują w roczniku, który obfituje w talenty i bardzo solidne drużyny. O poziomie, jaki prezentuje nasz okręg (WOZKosz) niech świadczy fakt, że w gronie ośmiu finalistów mistrzostw Polski aż trzy drużyny – z Komorowa, Radomia i Wawra – pochodziły z Mazowsza, a kolejne 5 w najlepszym razie minimalnie odstawały poziomem od wymienionych.
🏀 Sezon rocznika 2010 stał pod znakiem krystalizacji składu, z którego przed startem rozgrywek 2022/23 odeszło kilku kluczowych zawodników. Od strony szkoleniowej nie był to dla nas oczywiście jakiś znaczący problem. Nasz system zakłada pracę z jak najszerszą grupą zawodników od młodzika aż po seniora. Dopiero „produkt finalny” będzie świadczył o naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu. Mimo dołączenia do składu kilku obiecujących chłopaków stało się jednak jasne, że ciężko będzie powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu (7. miejsce na Mazowszu), a tym bardziej go poprawić. Aby uzupełnić braki kadrowe do grona chłopców z rocznika 2010 dołączyło kilku młodszych kolegów. Rozgrywki pod egidą WOZKosz drużyna zakończyła z bilansem 8 zwycięstw oraz 10 przegranych spotkań i ostatecznie uplasowała się na 14. pozycji (na 22 drużyny uczestniczące).
🏀 Uczestnictwo w rozgrywkach oficjalnych to jedynie mały wycinek działalności tej drużyny. Towarzystwo brało udział w aż sześciu turniejach – w Oświęcimiu, Zambrowie, Działdowie, Ełku, Bielsku Podlaskim oraz Gnieźnie. Z imprez tych przywieźli w sumie po jednym komplecie złotych, srebrnych i brązowych medali.
🏀 Kolejnym wyzwaniem, jakiemu sprostać mieli nasi wychowankowie były rozgrywki szkolne. Spora część chłopaków to uczniowie SP 344 i to właśnie jako jej reprezentanci odnosili w tym sezonie największe sukcesy. Zaczęło się od mistrzostwa Dzielnicy Białołęka, gdzie nasi podopieczni byli bezkonkurencyjni. Kolejnym etapem były finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Z tej imprezy towarzystwo ponownie przywiozło złote krążki. Ten sukces dał uczniom SP 344 prawo do reprezentowania Warszawy na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wyszło wybornie! Nasi chłopcy przywieźli z tej imprezy dwa komplety medali: srebrne w koszykówce 5×5 oraz złote w koszykówce 3×3.
🏀 Miniony rok chłopców z rocznika 2010 można uznać za względnie udany. Na pewno nieco więcej oczekiwaliśmy po rozgrywkach WOZKosz. Po cichu liczyliśmy na miejsce w pierwszej dziesiątce. Zabrakło kilku zwycięskich spotkań. Rozgrywki szkolne to już prawdziwa petarda dobrze wróżąca na przyszłość. Mamy ciekawy materiał, mamy drużynowych liderów, mamy – a to najważniejsze – dobrze czującą się w swoim towarzystwie drużynę.

Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??