BASKETLIGA “ALL STAR BIAŁOŁĘKA” – REGULAMIN

Już w niedzielę startujemy z rozgrywkami Dziecięcej Ligi Basketu “ALL STAR BIAŁOŁĘKA”. Nadszedł więc czas, aby przedstawić oficjalny REGULAMIN ROZGRYWEK. Już niedługo i sam regulamin i wszystko, co związane z naszą ligą będzie można znaleźć w odpowiedniej zakładce na naszej stronie.

Regulamin Dziecięcej Ligi Basketu “ALL STAR BIAŁOŁĘKA”.
? ORGANIZATOREM Dziecięcej Ligi Basketu “ALL STAR BIAŁOŁĘKA” jest Klub UKS Białołęka
? CELE LIGI.
1. Popularyzacja aktywnego stylu życia,
2. Popularyzacja koszykówki, bo uważamy, ze to fantastyczna dyscyplina sportu,
3. Dobra zabawa.
? ODPŁATNOŚĆ.
Udział w rozgrywkach w przypadku członków UKS Białołęka jest bezpłatny. Dzieci spoza Klubu wnoszą jednorazową opłatę w wysokości 150 zł za sezon (rok szkolny).
? MIEJSCE ROZGRYWEK.
Hala Białołęckiego Ośrodka Sportu (ul. Światowida 56).
? TERMINY.
Daty poszczególnych turniejów będa podawane za pośrednictwem naszych mediów: strony internetowej oraz fanpage’a na Facebook’u.
? UCZESTNICY.
Wszystkie chętne dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki – z rocznika 2010 i młodsi. Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach wiekowych:
– rocznik 2010/2011,
– rocznik 2012/2013,
– rocznik 2014 i młodsi.
? ZGODA NA UDOSTĘPNIENIE WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH. Rodzice lub opiekunowie prawni, którzy zgadzają się na udział swojego podopiecznego w rozgrywkach Dziecięcej Ligi Basketu “ALL STAR BIAŁOŁĘKA”, wyrażają jednocześnie zgodę na publikowanie jego danych osobowych (imię i nazwisko) oraz wizerunku (zdjęcia) w ramach klubowych mediów (strona internetowa oraz Facebook). Wykorzystujemy je wyłącznie w celach organizacyjnych oraz podniesienia atrakcyjności świadczonych przez nas usług.
? ZAPISY.
W dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem. Wszyscy chętni zostaną podzieleni na 5-osobowe drużyny (4 grających plus 1 rezerwowy).
? SYSTEM ROZGRYWEK.
Liga gra turniejowo, a system każdego turnieju  uzależniony jest od liczby zgłoszonych dzieci i utworzonych zespołów tak, aby nasi uczestnicy jak najwięcej grali. Planujemy dla każdej kategorii wiekowej co najmniej 4 turnieje trwające około 2-óch godziny każdy.
? STROJE MECZOWE.
Koszulki meczowe zapewniają Organizatorzy. Uczestnicy powinni mieć ze sobą spodenki i buty sportowe.
? NAGRODY, PUNKTACJA.
Każde dziecko indywidualnie za każdy turniej otrzymuje punkty. Każdy z członków zwycięskiej drużyny otrzymuje 4 punkty do klasyfikacji generalnej cyklu, za II miejsce – 3 punkty, za III miejsce – 2 punkty, a za udział 1 punkt. Po ostatnim turnieju zwycięzcami zostanie piątka dzieci (ALL STARS), które zgromadzą największą ilość punktów.
? OPIEKA MEDYCZNA I UBEZPIECZENIE. Zawodnicy UKS Białołęka są ubezpieczeni na cały rok. Dzieci spoza Klubu powinny ubezpieczyć się  od NNW we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdrowie uczestników. Wszyscy organizatorzy zawodów są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i udzielają niezbędnej pomocy w przypadku drobnych urazów czy kontuzji. W  poważniejszych przypadkach wzywamy pogotowie.
 
? RODZICE / KIBICE / ZAWODNICY
1. Podczas trwania meczów rodzice proszeni są o przebywanie na trybunie znajdującej się na balkonie. Na parkiecie przebywają wyłącznie uczestnicy. Chcielibyśmy, aby dzieci uczyły się samodzielnego podejmowania decyzji na boisku. Stąd prośba, aby powstrzymać się od trenersko-rodzicielskich uwag, a skupić jedynie na pozytywnym dopingu.
2. Chcemy, aby dzieciom sport kojarzył się wyłącznie z czymś pozytywnym. Dlatego prosimy, aby gratulować postawy i szukać pozytywów w każdym meczu, również przegranym.
3. Pragniemy aby tematem naszej inicjatywy była wyłącznie koszykówka. Dlatego prosimy o powstrzymanie się od jakichkolwiek uwag czy pretensji na temat sędziowania. Dzieci, szczególne te najmłodsze, popełniają jeszcze sporo błędów. Aby gra była płynna sędziowie na niektóre z nich będą przymykać oko.
4. Zawodnicy, którzy nie biorą w danym momencie udziału w meczu będą proszeni o nie przeszkadzanie grającym. Będziemy je natomiast namawiać, żeby kibicowały swoim kolegom, nawet tym z przeciwnych drużyn.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian niniejszych zapisów oraz – w skrajnych przypadkach – do omowy udziału w Lidze dzieciom, których zachowanie będzie odbiegało od ogólnie przyjętych norm rywalizacji sportowej w duchu Fair Play.
Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.
Wszelkich informacji na temat cyklu udzielamy:
– telefonicznie: Tomek Wiśnik 604 934 251
– mailowo: uksbialoleka.kosz@gmail.com
Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??