ROCZNIK 2013: ZWYCIĘSTWO W PIĘKNYM STYLU!

Jako gospodarze turnieju nasi chłopcy i dziewczęta z rocznika 2013 pokazali się z jak najgorszej strony… będąc wyjątkowo mało gościnnymi 😉 Ku ogólnej radości nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie pięć rozegranych spotkań. Imponowali bardzo fajną obroną i pozaskalową wręcz walecznością.

Mecze grupowe ułożyły się dla naszej drużyny jak najlepiej. Pojedynki z Żyrardowem (70:30), Komorowem (60:34) były pokazem siły naszej drużyny. W starciu z warszwską Akademią Koszykówki Legii Warszawa było nieco trudniej, ale ostatecznie nasze towarzystwo i tak było górą (58:43). Tym samym wygrało swoją grupę do drugiego etapu przystępując z jednym zwycięstwem na koncie. Najważniejsza informacja była jednak taka, że dzięki tym zwycięstwom nasze najmłodsze ligowe towarzystwo awansowało do najwyższej dywizji rozgrywek WOZKosz!

Niedziela stała pod znakiem rywalizacji z najmocniejszymi drużynami sąsiedniej grupy – Isetia AZS UW MBA Warszawa oraz Warsaw Basketball Select. Oba pojedynki stały na najwyższym poziomie. Prawdziwym wyzwaniem okazał się poranny mecz z MBA. Początek tego starcia ewidentnie poszedł na konto rywali. Nasze towarzystwo musiało odrabiać około 10-punktową stratę. Na szczęście, kiedy udało się złapać właściwy rytm, wynik z miejsca zaczął wygladać lepiej. Ostatecznie zakończyliśmy ten pojedynek na +11. W starciu z Warsaw Basketball Select nasi młodzi reprezentanci i reprezentantki od pierwszych minut wyglądali już bardzo dobrze. Fantastycznie radzili sobie z najlepszymi zawodnikami rywali. Skończyli na solidnym +19 (65:46). W nagrodę mogli podnieść do góry puchar mistrzów!

Z perspektywy czasu niezwykle cieszy, na jak wysoki poziom intensywności gry potrafią się wspiąć nasi podopieczni. Świetnie rokuje to na dalszą część sezonu. Tylko dalej pracować nad techniką: kozłowaniem, rzutem oraz obroną – indywidualną oraz zespołową.

Nie sposób nie wspomnieć na koniec o naszej wystrzałowej społeczności kibicowskiej, która co mecz robiła na trybunach fantastyczną robotę. Jesteśmy dumni zwłaszcza z naszych Rodziców-Kibiców, którzy w każdym momencie są gotowi pomóc Klubowi. Bądźcie z nami nadal!