PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI NA BIAŁOŁĘCE!

Przed nami jedna z największych imprez koszykarskich, jakie kiedykolwiek gościły na Białołęce! W dniach 21-23.05 na hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 zostanie rozegrany turniej rangi mistrzostw Polski!

Do naszego miasta, do naszej dzielnicy, przyjadą młodzi reprezentanci takich renomowanych marek jak Zastal Zielona Góra i TKM Włocławek. Zestaw czterech drużyn uzupełnią Basketball Club Sieraków oraz UKS Gim92 Ursynów. To właśnie na ten ostatni klub chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę.

Blisko rok temu nasz klub UKS Białołęka, w ramach szkolenia chłopców z rocznika 2004, nawiązał zakrojoną na szeroką skalę współpracę z ursynowskim odpowiednikiem Gim92 Ursynów Warszawa. Taki krok był konieczny, ponieważ na tę chwilę nie prowadzimy szkolenia w rocznikach, które „wyrosły” ze szkoły podstawowej. Kluby wystawiły wspólną drużynę uczestniczącą w rozgrywkach U17M WOZKosz pod nazwą Gim92 Ursynów Grupa Strategia. Gra w niej dziewięciu naszych wychowanków, a całością dowodzi nasz białołęcki trener, niezastąpiony Tomasz Wiśnik. Współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę i zaowocowała świetnymi wynikami: fantastycznym bilansem zwycięstw oraz wicemistrzostwem Mazowsza. Ostatecznie drużyna zwyciężyła w mazowieckim turnieju barażowym, co zaowocowało bezpośrednim awansem do półfinałów Mistrzostw Polski rocznika 2004. Rewelacja? Owszem! A to jeszcze nie koniec!

Kilka dni temu UKS Gim92 oraz UKS Białołęka wystąpiły wspólnie do PZKosz z propozycją organizacji turnieju półfinałowego jako miejsce jego rozgrywania wskazując halę Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56. Ku naszej radości propozycja ta została rozpatrzona pozytywnie! Dzięki temu po roku absencji nasi wychowankowie ponownie zagrają swoje mecze na Białołęce. I to jakie mecze! To zwieńczenie ich krótkich koszykarskich karier. Prawdziwe święto basketu!

Czeka nas wiele pracy organizacyjnej, a naszego trenera i jego podopiecznych spore wyzwanie. Oczywiście wierzymy, że i oni i my staniemy na wysokości zadania. O wszystkim, co będzie się działo podczas turnieju będziemy informowali Was na naszej stronie internetowej oraz na klubowym fanpage’u. Tych z Was, którzy będą chcieli oglądać mecze na żywo zapraszamy do YouTube’a na kanał „MM ProBasket”.