DZIEWCZYNY ROCZNIK 2010: PODSUMOWANIE SEZONU

 

W podsumowaniach sezonu 2022/23 nie może zabraknąć naszej najbardziej aktywnej  grupy dziewczyn z rocznika 2010, które swoje sukcesy zawdzięczają treningom z Dorotą Dłużewską. Dziewczyny nie uczestniczyły co prawda w rozgrywkach WOZKosz, ale podobnie jak chłopcy z tego rocznika z sukcesami reprezentowały SP 344. 

Nasz klub to obecnie dobrze ponad setka trenujących osób – dziewczynek i chłopców. Oczywiście nie wszyscy pracują na tej samej intensywności. Są grupy bardzo zaangażowane. Te uczestniczą w rozgrywkach WOZKosz, jeżdżą na kolejne turnieje i intensywnie pracują nad poprawą swoich umiejętności. Mamy jednak i takie, które koszykówkę i nasze treningi traktują wyłącznie w kategoriach dobrej zabawy. Występy tych dzieci ograniczają się do uczestnictwa w naszej klubowej lidze „All Star Białołęka” i uwierzcie nam, takie grupy są dla nas równie ważne.

DZIEWCZYNY ROCZNIK 2010

🏀 Trenerzy: Dorota Dłużewska
🏀 Skład: Karolina Samiec, Hania Kulak, Agnieszka Wójcicka, Hania Bożek, Ewa Zaorska, Lilianna Goławska, Julia Kaczyńska, Karolina Zając, Ola Filippowicz, Zuzannna Pawlak, Oliwia Staszczuk, Hania Stryjecka.
🏀 Tak jak powyżej, nasze reprezentantki zajmowali się w tym roku głównie reprezentowaniem Szkoły Podstawowej nr 344. Pozo tym wzięły udział w kilku turniejach.
🏀 Dziewczyny z rocznika 2010 miały w tym sezonie kilka wyjazdów na turnieje. Najlepiej wypadły na turnieju w Nidzicy, gdzie z bilansem 3-2 ostatecznie zajęły 3. miejsce.
🏀 Drużyna skupiła się na osiągnięciu jak najlepszych wyników w ramach rywalizacji mazowieckich szkół. W mistrzostwach dzielnicy Białołęka okazały się bezkonkurencyjne tracąc na przestrzeni całego turnieju ledwie 1 punkt. Oczywiście finalnie wywalczyły złote medale.
🏀 Imponujący sukces zaliczyły również reprezentując szkołę na arenie warszawskiej. Tutaj nie było już oczywiście mowy o takiej dominacji, jak wcześniej. Zdarzyły się nawet przegrane mecze. Ostatecznie dziewczyny wszystko zakończyły bardzo pozytywnie awansem do finału, w którym okazały się lepsze od koleżanek z Wawra. Złote medale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zawisły na ich szyjach.
🏀 Wygrane WOM-y dały uczennicom SP 344 prawo do reprezentowania Warszawy na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zarówno w koszykówce 5×5, jak i 3×3. W obu przypadkach poszło im naprawdę nieźle. Rywalizację każdorazowo zakończyły z brązowymi krążkami na szyjach!
🏀 Dla dziewczn z rocznika 2010 był to naprawdę udany rok. Solidna praca na treningach miała potem przełożenie w postaci dobrych występów i cennych zwycięstw. Czekamy na więcej!

Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??