“ALL STAR BIAŁOŁĘKA 2010/11” – FANTASTYCZNY DRUGI TURNIEJ

Za nami kolejna odsłona Dziecięcej Ligi Basketu “ALL STAR BIAŁOŁĘKA”. Był to drugi turniej skierowany do dzieciaków z roczników 2010 i 2011. Oj, działo się! Rywalizacja była fenomenalna! Nie mogło być inaczej, skoro odwiedziło nas blisko 50 dzieciaków!

Fakt. Część dzieciaków to byli nasi przyjaciele z klubu Tur Bielsk Podlaski, którym bardzo spodobał się nasz pomysł, więc postanowili przyjechać i sprawdzić, czy rzeczywistość nie odbiega za bardzo od ich wyobrażeń. Bawili się świetnie, więc chyba nie odbiegała. Z grona “przyjezdnych” wyłoniliśmy cztery drużyny. Z naszego towarzystwa zmontowaliśmy kolejnych sześć, więc w sumie mieliśmy dziesięć fantastycznych ekip.
? Organizacyjnie poradziliśmy sobie tak, że całe grono drużyn podzieliliśmy na dwie grupy. W każdej z nich grały po trzy “nasze” drużyny oraz dwie z Bielska Podlaskiego rywalizując systemem “każdy z każdym”. Na koniec, aby wyłonić ostateczną kolejność w turnieju, skonfrontowaliśmy ze sobą drużyny, które zajęły te same miejsca w swoich grupach. W grupie “A” najlepsze okazały się Feniksy prowadzone przez Maćka Topyłę. Grupę “B” zdominowała jedna z drużyn przyjezdnych. 
? Kilka słów na temat klasyfikacji końcowej, na podstawie której przyznajemy punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu turniejów. Drużyny z Bielska Podlaskiego, siłą rzeczy, nie będą tutaj brane pod uwagę. Dlatego pierwsze miejsce i 4 punkty trafia w ręce Pomarańczowych Feniksów. Drugie miejsce i 3 punkty zapisują na swoje konto Szare Wilki pod wodzą Felka Pruskiego, a 2 punkty za zajęcie trzeciej lokaty przypadło w udziale Niebieskim Rekinom z kapitanem Szymonem Krysiakiem. Pozostali uczestnicy otrzymują oczywiście po jednym punkcie za samo uczestnictwo w rywalizacji.
? Niebawem opublikujemy klasyfikację generalną całego cyklu uwzględniającą udział w dwóch turniejach. Przypominamy, że dla najlepszej piątki, czyli naszych “All Star” szykujemy nagrody.
Nie wymięka! BIAŁOŁĘKA‼??